Hakkımda

Dr. Murat Özyörük

1962 yılında, babamın Boğazlıyan ilçesinde görevde olması nedeniyle, Elazığ Askeri Hastanesi’nde doğdum

Tayin olduğumuz Afyon'un Bolvadin ilçesinde ilkokula başladım. Aynı nedenle Adapazarı'nda eğitimime devam ettim. Ve İzmir'de Karşıyaka Mustafa Reşit Paşa İ.O.’da ilkokulu bitirdim.

Ortaokulu Karşıyaka Ortaokulu’nda, liseyi Karşıyaka Erkek Lisesi’nde okudum. 1980 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne başladım. 1985 yılında “süt ve karışık dişlenme döneminde diş travmaları” konulu mezuniyet tezini vererek mezun oldum.

Mezuniyet sonrası ilk olarak Faruk Vural ve Gülay Vural’ın kliniğinde stajyer diş hekimi olarak çalışmaya başladım. Burada diş hekimi Cengiz Ünal ile tanıştım ve onun isteği üzerine DİŞTAŞ Diş Protez Laboratuvarı’nın (bugünkü ismi DENTEK) kuruluş çalışmalarında bulundum. Bu dönemde ilk olarak ülkemizde nasıl bir diş protez laboratuvarı gerekli ve hekimlerin ihtiyaçlarının neler olduğu konusunda bir anket çalışması yaptık. Almanya ve Avrupa ülkelerine dahi ihracat yapabilecek kalitede üretim yapabilen bir diş protez laboratuvarının kuruluşunda görev aldım. Burada Almanya'dan gelen konularında uzman 12 şef diş teknisyeni ile laboratuvarda çalışacak diş teknisyenlerin eğitim çalışmalarını hem tercüman hem de eğitmen olarak yaptım. Aynı zamanda laboratuvarın diş hekimleri ile olan ilişkilerinin koordinasyonunu üstlendim. Çeşitli fakültelerden hocalarımız ile bilimsel kurul çalışmalarında bulundum. Zira o dönemde yurdumuzda diş laboratuvarları bugünkü kadar gelişmiş değildi. Bu konuda merhum Cengiz Ünal'a bana ve ülkemize kattıkları için minnettarım.

1987 Ağustos ayında askerliğimi Ankara'da asteğmen olarak yaptım. Bu dönemde Ankara Ulus'ta ilk muayenehanemi açtım. Askerliğim bitince İzmir'e döndüm ve İzmir Şoförler Derneği’ne bağlı, İzmir’in Hatay semtindeki dispanserde yer alan diş kliniğinde diş bölümünü devraldım ve diş hekimi olarak çalışmaya başladım.

Klinik çalışmam devam ederken Emlak Bankası Çalışanları Vakfı ile anlaştım ve sabahları onların Konak Bölge Müdürlüğü içindeki diş kliniğinde kurum hekimliğine başladım. 7 yıl kadar Emlak Bankası çalışanlarına hizmet verdim. Buradaki görevim sırasında Şoförler Derneği dispanserinden ayrılarak Alsancak, Talatpaşa bulvarı üzerindeki muayenehanemi açtım. Öğleden sonra burada hizmet vermeye başladım. 2017 yılına kadar bu muayenehanemde çalışmaya devam ettim.

Emlak bankasının kapatılması üzerine TEVAK'taki kurum hekimliği görevimden ayrıldım. Ve bir süre sadece muayenehanemde çalışmaya devam ettim. Dt. Cengiz Ünal'ın ricası ile gıda çarşısında laboratuvarın alt katında kurulmuş olan diş kliniğinde sabahları onların hastalarına bakmaya başladım. Öğleden sonraları yine muayenehanemde çalışmaya devam ettim. Yasa değişikliği ile muayenehane ve diş protez laboratuvarı aynı bir arada çalışması yasaklanınca ayrıldım. Bir süre daha sadece muayenehanemde çalışmaya devam ettim.

2011 yılında Kuşadası'nda Beyaz Dental Diş Kliniğini 2 ortağımla beraber açtık. Kısa bir süre çalıştıktan sonra kliniği devrederek tekrar Alsancak-Talatpaşa Bulvarı üzerindeki muayenehanede çalışmaya devam ettim, aynı zamanda adlî bilirkişilik yaptım. Bilirkişi olarak ülkemizde ilk defa bir cinayette diş izinden katilin bulunmasına yardımcı oldum.

2015 yılında BUCADENT diş polikliniğinde gece diş hekimi olarak akşamları çalışmaya başladım. İki sene kadar gündüz Alsancak-Talatpaşa Bulvarı’ndaki muayenehanemde çalışmaya devam ettim. 2017 yılında BUCADENT'in sahibi iki diş hekiminin teklifi ile onlarla ortak olup İSMİRADENT diş polikliniğini kurduk. Burada mesul müdürlüğü üstlendiğim için yasal zorunluluk nedeniyle Alsancak Talatpaşa Bulvarı üzerindeki muayenehanemi kapattım. Ancak kısa süre içinde benim anlayışıma ters düşen olaylar yaşanması nedeniyle ortaklığım sürmesine rağmen mesul müdürlük ve diş hekimi görevimden istifa ettim.

2017 yazında Özel Tınaztepe Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde gece diş hekimi olarak çalışmaya başladım. Halen burada çalışmaya devam ediyorum.

2018 baharında ikinci baharım diyebileceğim Alsancak, 1382 Gül Sokak’ta bulunan muayenehanemi açtım. Hâlen burada çalışmaya devam ediyorum.